TODD SHARPVILLE VYSTOUPÍ V PALÁCI AKROPOLIS

13.11.2021

Todd Sharpville v nominacích na titul nejlepšího britského kytaristy roku 1995 porazil  Erica Claptona a Garyho Moora 

V pražském Paláci Akropolis vystoupí v neděli 21. listopadu britský kytarista, zpěvák a skladatel Todd Sharpville s kapelou. Na koncertě představí skladby ze svého nadcházejícího čtvrtého sólového alba Medication Time, které vychází 6. května příštího roku. Několikrát oceněného bluesmana s původem v aristokratických kruzích, z nichž doslova zběhl k hudbě, doprovodí baskytarista Matěj Černý a bubenice Klára Böhmová. Jako zvláštní host se na pódiu objeví také baskytarista londýnské skupiny Tiger Lillies Adrian Stout.

Hudebník, který v nominacích na titul nejlepšího britského kytaristy roku 1995 porazil své kolegy Erica Claptona nebo Garyho Moora, přiveze do Prahy nové skladby z alba, jímž se jednapadesátiletý Sharpville vypořádával s těžkým rozvodem a následným psychickým onemocněním. Během lockdownu natočil se zpěvákem Robbiem Williamsem na dálku duet s názvem Love Knows No Bounds. Na skladbě, která vyjde v rovněž v příštím roce, se podílel skladbou orchestrální části držitel Grammy za filmovou hudbu skladatel David Arnold známý svými soundtracky k filmům Den nezávislosti, Godzilla či několika "bondovkám".

"Obyčejně hrávám po Evropě v triu s bubeníkem od Jeffa Becka a basákem Raye Charlese. Matěj a Klára za mnou přijeli do Londýna na zkoušku, abychom se připravili na turné po České republice. Je vždy příjemné při prvním turné po zemi pracovat s místními hudebníky a poznat je. Představí vás svým přátelům, ti vás představí svým přátelům a při další návštěvě už víc rozumíte místní scéně a máte všude známé," říká Todd Sharpville.

Za svou kariéru hrál po boku Briana Maye z Queen, Robbieho Williamse, Van Morrisona, George Michaela, Taj Mahala, Alberta Collinse či Joea Louise Walkera. Todd Sharpville Band předskakovali na evropských turné například Pink, Joea Cockera nebo B. B. Kinga. Jméno Sharpvillea figuruje na více než čtyřiceti albech, ať už v roli studiového kytaristy, nebo hudebního režiséra a producenta. Hned na začátku své kariéry sestavoval doprovodné skupiny pro vystoupení Chucka Berryho, Ikea Turnera nebo Huberta Sumlina.

"Byl jsem v Praze už v minulosti s Joe Cockerem a Van Morrisonem. Tohle je ale mé první turné s mou vlastní hudbou. Češi si pod nadvládou druhých za ta léta zažili své a je mi proto velkou ctí vystoupit před národem, který plně chápe blues. Utrpení a žal jsou věci, o něž se dělí celé lidstvo společně. Nehledě na kulturu nebo postavení. Příroda zajišťuje, abychom okusili hlubokou bolest během našich životů a tato zkušenost nám prohlubuje lidství a sjednocuje nás. Proto cítím takovou sounáležitost s historií českého národa a odvahou jeho lidí," doplňuje Sharpville.

Vystoupení začíná 21:00 na Malé scéně Paláce Akropolis. Vstupenky jsou k zakoupení přes GoOut za 200,-Kč.

Předprodej GoOut: https://goout.net/cs/todd-sharpville/szelhks/