TORTHARRY OSLAVÍ TŘICÁTINY NOVÝM ALBEM „ALTARS OF IGNORANCE“

27.05.2021

Deathmetaloví veteráni Tortharry oslaví třicátiny novou, v pořadí již 10. řadovkou s názvem "Altars Of Ignorance"

Zatímco mnohé kapely se při kulatých výročích ohlíží přes rameno, chystají různé výběry, živáky a podobné kompilace, tuzemští Tortharry to mají přesně naopak. K letošním třicátinám si nadělí desátou studiovou desku, která   vyjde  14. června 2021.

"Fanoušci se mohou těšit na valivý a poctivý death metal bez kytarových sól. Trošku jsme zvolnili, přidali melodie... kolikrát jsme skoro až zastavili, některé pasáže jsou skutečně pomalé," usmívá se manažer kapely Luboš Goro Gorgan. 

Jedním dechem ale ubezpečuje, že posluchači dostanou typické Tortharry. Zkrátka death metal vysoké jakosti! "Cítíme, že se nám to fakt povedlo, takže se už nemůžeme dočkat, až album bude venku. Myslím, že si ho fanoušci užijí stejně jako my!"

Deska vznikala v The Barn Recording Studio pod dohledem stále vyhledávanějšího producenta Dana Frimla. 

"The Barn je u nás naprosté top studio, nemá konkurenci! Zázemí, technika, přístup Dana, který je skvělým sluchařem a odborníkem... Prostě paráda," chválí Goro.

Tracklist  sestává z následujících devíti pecek:

Intro / Reversed Dorians / Corrosive Haven / Altars of Ignorance / Carousel of Grief / Self-Fettered / Silent Psalm / The Heritage / Forget Us Like We Will Do

Vizualizaci alba, stejně jako v případě minulých desek Tortharry měl na starosti domácí metalový výtvarník Jaromír "Deather" Bezruč, jehož obal jednoznačně navazuje na estetiku, kterou započala už deska "Follow".

Tortharry jsou bezesporu jednou z nejvýraznějších kapel tuzemské deathmetalové scény. Celkem vystoupili na více než 800 akcích (historicky první koncert odehráli 12. října 1991 v Náchodě), vydali tři dema, deset alb (i s aktuálním Altars Of Ignorance) a devět videoklipů. Stále jsou velmi aktivní, mají tah na branku a chuť tvořit novou muziku.

"Mezi naše největší hudební zážitky a úspěchy patří tuzemské turné se Sepulturou, brazilské turné s Belphegor a Gorgoroth, a pak samozřejmě MetalGate Czech Death Fest, kterým si postupně plníme své sny, kdy pravidelně zveme kapely, které nám byly a jsou vzorem," vyjmenovává Goro.

Tortharry spelečně s pražským vydavatelstvím MetalGate, u kterého kapela pravidelně vydává své desky pořádá Czech Death Fest. Letos se jako jedni z mála pořadatelů nezalekli komplikací covidového strašáku a fesťák se uskuteční 17.-19.6.2021 na obvyklém místě - v Kempu Brodský/Červený Kostelec. Line-up vypadá více než dobře!