TOXIC PEOPLE VÁS ROZHODNĚ NEOTRÁVÍ

23.01.2020

Toxící vám namíchají kvalitní koktejl muziky North-Cross

TOXIC PEOPLE jsem poprvé viděl "naživo" minulý týden v jaroměřském Nároďáku. Večer se na pódiu vystřídaly tři kapely a za mě byli Toxíci nejlepší. 

Muzikou, show na jevišti, přívalem energie...

O kapele jsme si povídali s basákem, kterého mimo kytary poznáte podle čísla 76 a pod přezdívkou Toxic Mayor.


1. Proč název TOXIC PEOPLE? A co si pod názvem představit? Otrávení, otravní, jedovatí, zapáchající lidé, nebo toxíci coby závisláci?

Pocházíme ze severu Čech, tedy z kraje, který komunisté proměnili na místo chemiček, elektráren a hnědouhelných dolů. Jsme prostě jedovatí lidé (smích). Každopádně všichni jsme také na něčem závislí - třeba kytarista Benji na posilovně, já na čokoládě, zpěvák Bydža na jídle, o kterém s láskou zpívá ve skladbě Hladolet, druhý kytarista Pavel na muzice a náš nový bubeník Zdenál je konečně pravý toxík. Tím jsem prozradil vlastně vše (smích).

2Na pódiu předvádíte skvělou show, jak hudební tak pohybovou, energie z vás přímo sálá, působíte sehraně... jednotu evokují i týmové dresy... můžete nám představit aktuální sestavu, včetně přezdívek a čísel?

Rádi a děkujeme za pochvalu. Chceme vždy na podium nechat vše a lidi pobavit. Mezi otce zakladatele Toxic People patří kytarista Eduard Benji Bažo (číslo 44) , basák s číslem 76 Toxic Mayor (Vladimír Mayer). Pak je u nás dlouho zpěvák Petr Bydža Bydžovský (56). Před rokem jsme k nám přibrali kytaristu s číslem 31 - Pavel Yetti Réz. A od prosince sedí za bicíma nový týpek - Zdeněk Zdenál Šulc (23).

3. Poslední vaše CD "Nemáš dost" vyšlo v roce 2017. Chystáte teď nějakou novou placku (EP nebo CD)?


Víš, jak to dnes s prodejem CD je... Spíš půjdeme cestou, kdy se zavřeme do studia, nahrajeme tam tři nové pecky a na ně videoklipy. A to následně pustíme mezi lidi. Poslední rok jsme do kapely zakomponovali postupně tři nové členy, takže bohužel nebyl čas na nové tracky. Nyní jsme konečně ve fázi, kdy se sestava snad zkonsolidovala a my máme před letními fesťáky čas na nové skladby. Kytarista Benji jich má plný pytel - až mu přetejká (smích).

4. Co jsem tak koukal na vašem FB a webu měníte nějak často bubeníky/bubenice... naposled Pedro, Jenny. Nyní nastoupil Zdeněk Šulc...už vyfasoval taky nějakou přezdívku?

Všichni vím, že bubeníci jsou prostě zvláštní lidé (smích). A my s nimi máme v Toxic People pořád problémy. Zakladatel Pišta, který byl u nás nejdéle, musel na operaci s páteří a pak měl dlouhou pauzu. Od té doby - cca rok 2010 - máme sice štěstí na skvělé bubeníky (namátkou Víťa, Pedro...), ale nestále členy 😊 Například před rokem přišla po Pedrovi bubenice Jenny. Byla skvělá, vypadala vedle nás dobře, ale vydržela jen půl roku. Kvůli práci maskérky v divadle s muzikou musela skončit. No a nyní jsme našli prvního toxíka pro Toxic People Zdendu. A přezdívka? Tu jste mu možná vymysleli právě vy, když jste v reportu z Jaroměře o něm napsali: "Neotřelá byla jeho drumerská sedačka ve stylu "selské izby"". On totiž na minulém koncertu zničil svou stoličku a proto v Jaroměři využil židli ze sálu. Kytarista Benji se toho hned chytil a po přečtení vašeho článku mu dal přezdívku Toxic Židlička. A jeden fanoušek to v komentáři hned modifikoval na Toxic Sesle 😊 Uvidíme, jestli se to chytne...


5. Kdy jste poprvé "přičichli" k muzice a kdo vás ovlivnil...? Jak ovlivňují váš život a muziku tři základní ingrediendce rockera - sex, drogy, rock n´roll? 
Většina z nás dělá muziku od dětství, maximálně od puberty. Zdenda dělal dokonce konzervatoř, Bydža je zase učitelem hudebky. Těch vlivů je mraky, od Kiss, přes Korn a Slipknot až po klasiku a jazz. I proto mícháme styly, takže jsme north-cross - tedy crossover ze severu. A ty tři výše zmíněné základní ingredience rockera? Sex už máme za sebou. Kromě Zdendy, máme všichni děti.   Drogy máme všichni kromě Zdendy zase před sebou.  A rock n´roll je stále náš motor života! 

6. Co bys chtěl vzkázat vašim příznivcům?

Hlavně, aby se chodili bavit na naše koncerty a tím nám vraceli naší energii. Bez ní už bychom nehráli! Díky všem. Budeme rádi, když nás navštívíte na našem webu toxicpeople.cz a hodíte komentář na náš facebook. To nás taky potěší 😊

Mayorovi děkujeme za rozhovor a těšíme se na jejich další muziku. Rock On !!!