UKRAJINSKÁ SKUPINA JINJER VZDÁVÁ HOLD SVÝM RODIČŮM

27.02.2020

Ukrajinští prog metaloví průkopníci Jinjer vydali včera nový videoklip s názvem "Retrospection"

Ukrajinští prog metaloví průkopníci vydali včera nový videoklip s názvem "Retrospection". Píseň označují jako velmi intimní a citlivá a věnuje se tématu rodiny.

"Retrospection" je jednou z nejosobnějších skladeb, jaké jsme kdy napsali. Muzika je na celý úvazek, většinu času trávíme na cestách, samozřejmě si plníme svůj největší sen a žijeme každý den naplno... ale má to i své temné stránky. Nevidíme a nejsme s lidmi, kteří se nám zcela oddali, kteří nám dali všechno, co měli...Chybíme jim a oni chybí nám. Mělo by se mluvit více o nich, než o nás. Mluvíme o našich rodičích..."

Pro většinu členů kapely Jinjer jsou od nich jejich rodiče odděleni nejen vzdáleností, ale stojí mezi nimi rovněž válka a politika. Nemohou rodiče navštívit, ani když jsou na Ukrajině. "Je nám něco kolem třiceti a každý rok se situace zhoršuje... Všichni víme, že přijde den, kdy je ztratíme a budeme osamoceni... Je hořké tomu porozumět a smířit se s tím, je to nesnesitelná představa". Skupina skoro jednohlasně dodává : "Považujeme tuto píseň na hymnu těm, kteří nás vychovali, kteří se obětovali pro naše štěstí, a to i přes naši nevděčnost vůči nim samotným. Lidem, kteří nám ukázali, že čistá láska existuje - je to láska matky a otce ke svým dětem".

«Наши мамы и папы, мы хотим, чтобы вы знали, что мы тоже вас любим, и что без вас мы бы никогда не добились всего этого и не осуществили бы свою мечту . Спасибо вам за все »
(Mami a tati, chceme, abyste věděli, že vás také milujeme, bez vás bychom se tak daleko nikdy nedostali a nikdy nenaplnili své sny. Děkujeme vám za všechno.)"

"Retrospection" je jedinečná skladba, která ukazuje rozmanitost kapely, vyznačuje se nejen jemností, střídá se s naprostou brutalitou a baladickými momenty a některé části jsou zpívány v jejich rodném jazyce (ukrajinsky).

Skladba je součástí studiového alba Macro, které vyšlo v říjnu loňského roku a slavilo v loňském roce úspěch jak u fanoušků, tak u kritiků. 

JINJER budou k vidění v ČR na Basinfirefestu ve Spáleném Poříčí, a to  v červnu  (26.-28.6.2020)