V.P.O.ho : ŽIVOTEM JÍT, NEUSTOUPIT

07.02.2022

Kapela V.P.O.ho přináší na svém debutovém albu poctivý hard&heavy 

V.P.O.ho - heavymetalová banda ze Zbirohu vydala koncem roku debutové album s názvem "BOJ".

Kapela vznikla před 14-ti lety a vydala se po stopách české heavy metalové legendy VITACIT. Samotný název kapely je odvozen od počátečních písmen alba Vitacit "Vzhůru přes oceán" doplněný o slabiku "ho" -to má značit, že kapela i její muzika je v pohodě a klídku.

Skupina se brzy vymanila z coverzí a začala sama tvořit. Vlastní skladby tvoří velkou část setlistu při živých vystoupeních.

Nahrávání debutového alba měla skupina v plánu již v roce 2019. Předzvěstí byla nahrávka dema ve studiu Hacienda u Miloše Doležala. Samotné album se nakonec nahrávalo ve studiu Hellsound v Česticích pod taktovkou Honzy Kapáka. 

Covid a opatření s ním související však proces nahrávání protáhl, nahrávací dny se několikrát překládaly.

Nakonec se přesto dílo podařilo a album BOJ vyšlo 1.12.2021 vlastním nákladem.

Sestava V.P.O.ho:

Dušan Bukvic - kytara, zpěv

Hynek Bukvic - kytara

Petr Vrzal - basa, doprovodný zpěv

Vláďa Vlček - bicí

vypálila do asfaltu následujících osm skladeb v celkové stopáži 43:42 min

1.Nechci dál

2.Tak už teda běž

3.Za co se platí

4.Sniper

5.Osud

6.Svědomí

7.Boj

8.Andělský křídla

V.P.O.ho se svou hrou a soundem vrací e kořenům hrad rocku a heavy metalu přelomu 80. a 90.let. Do doby, kdy hard rock a metal zněl syrově, opravdově, bez samplů, playbacků a různě přimixovaných a laciných "pičurád". Jde o dynamickou, svěží muziku, je vidět že to kluky baví a skladby pro někoho moc dlouho natahují...ale je to o tom, že si to chtějí užít a tak konce oddalují, jak jen to jde a je to pro posluchače snesitelné.

V.P.O.ho nezapřou, z čeho se zrodili - duch Vitacitu přešlapuje opodál. I když ho není okatě vidět, je cítit, že tu někde obchází a hejbe prsty po strunách a rozvibrovává hlasivky do správný polohy. Rovněž podoba starého dobrého Citronu se Standou Hranickým.

V.P.O.ho přináší poctivý hard&heavy. Je vidět sehranost kapely, která táhne za jeden provaz, nikdo se za nikoho neschovává, všichni jsou skvělí instrumentalisté, rytmika, kytary a zpěv jsou v dokonalé symbióze. K tomu přidejte skvělý zvuk - žádný vysušený steak, ale pěkně šťavnatý, hutný, dynamický sound, který určitě provětrá vaši repro soustavu.

Grafiku obalu alba má na svědomí Radek Popel Design, přiložen je 12stránkový booklet s kompletními texty.

Foto: Luděk Blovský