VYCHÁZÍ NOVÉ ALBUM POWER METALISTŮ SEBASTIEN „QUO VADIS“

28.06.2024

Deska "Quo Vadis" je pátým studiovým počinem SEBASTIEN. Podruhé v historii kapela dala prostor češtině, hosty zapojila i ze zahraničí.

"Témata, která na albu zpracováváme, jsou tentokrát temnější - dotýkáme se např. deprese ("Prázdná náruč"), syndromu vyhoření ("Vteřiny"), závislosti na technologiích ("Prodanej svět"), odloučení moderního člověka od přírody ("Smutky"), nebo problematiky nemocných vztahů ("Svým srdcem zabíjíš"). Vždycky se ale snažíme hledat pomyslné světlo na konci tunelu a stoickými slovy jednoho z našich nových refrénů - "Žít, jako by každý den byl ten poslední," komentuje celou desku zpěvák George Rain.

Na albu se podílelo hned několik hostů – najde se na něm duet s Láďou Křížkem, což je zároveň první cover kariéry kapely "Slzy tvý mámy" původně od OLYMPIC, party klasické kytary má na svědomí Pavel Hanus (CITRON, TANJA), nebo power metalové "Smutky" nazpívané spolu s éterickou česko-italskou zpěvačkou Shirley Tracanna (EMREI'S). Úžasné kytarové sólo ve skladbě "Vteřiny" nahrál dlouholetý kamarád SEBASTIEN, rakouský kytarista Philip R. Porter (ex-SIREN'S CRY), s dalšími kytarovými sóly vypomohl Jiří Háb (ex-ROOT).

O mix a mastering alba se postaral kytarista a producent Roland Grapow (MASTERPLAN, ex-HELLOWEEN): "Spolupráce s Rolandem byla pro nás pomyslným návratem domů - produkoval první dvě alba SEBASTIEN a moc jsme se toho od něj naučili. I díky jeho skvělému hutnému soundu vnímáme "Quo Vadis" jako takový návrat ke kořenům naší tvorby," komentuje zpěvák George Rain.

Jedenáctipísňová "Quo Vadis" vychází 28. června, k dostání je na Sparkshopu: https://www.sparkshop.cz/hledat/?hledat=sebastien

Sestava:

Jiří Rain – zpěv, kytara
Adam Ironstrike – kytara
Vojtěch Škráček – baskytara
Pavel Dvořák – klávesy
Lukáš Říha – bicí

Hosté:
Ladislav Křížek – zpěv / Shirley Tracanna – zpěv
Phillip R. Porter – kytara / Jiří Háb – kytara
Pavel Hanus – akustická kytara / Petr Skala - baskytara

1. QUO VADIS
2. ŽÍT
3. VTEŘINY /feat. Phillip R. Porter
4. SMUTKY /feat. Shirley Tracanna
5. PRODANÝ SVĚT
6. SVÝM SRDCEM ZABÍJÍŠ
7. WILLIAM
8. RUBIKON (49BC)
9. PRÁZDNÁ NÁRUČ
10. OZVĚNY

Bonus track
11. SLZY TVÝ MÁMY /feat. Ladislav Křížek


foto: Markéta Kolínská