VÝCHODOČESKÁ METALOVÁ PARTA OKULT HLÁSÍ ZMĚNY V SESTAVĚ A PŘÍPRAVU NOVÉHO ALBA

15.11.2021

Lidi se na sociálních sítích hádají o politice, jako by to bylo to nejdůležitější v životě. Zapomínají na jedno - ŽÍT!

Východočeská black/thras/death metalová parta OKULT prožila takové menší zemětřesení. Odešel stávající bubeník Tomáš, kterého nahradil Honza Pražák, mikrofonu se chopil Nekro, rýsuje se materiál pro novou flošnu...

O tom, co se děje v OKULTU jsme si krátce povídali s basákem, zpěvákem a "generálním ředitelem" bandu Láďou Wolkem... Ten mimochodem účinkuje v další metalem nadupané partičce jménem Dysangelium.

1. Láďo, ty jako dosavadní frontman, basák a kapelník se vzdáváš role zpěváka a jako vokalistu tě nahradí Nekro. Oba jste členy death metalového Dysangelia. Nestává se Okult "farmou" nebo "béčkem" Dysangleia ? Bude vaše muzika a vystupování v něčem rozdílné?

Ahoj, za prvé chci říct, že Okult se liší od Dysangelia především stylem, tvorbou jako takovu. Dysangelium je hodně specifická hudba, hlavně díky Viharovi a Ctiborovi, kteří mají v kapele hlavní a poslední slovo. A v některých momentech jsou naše názory rozdílné, což samozřejmě plně respektuju. S Nekrem jsme se o možnosti jeho učinkování v Okultu bavili už v loni a byl okamžitě pro. Okult se tímto určitě nestává farmou Dysangelia. Právě angažováním Nekra a nového bubeníka chceme kapelu dostat více mezi lidi. Vzdávám se tedy role zpěváka a rád. Myslím, že to kapele prospěje a já tolik nenadřu. (smích)

2. Proč došlo ke změně na postu bubeníka a můžeš nám něco říct o Honzovi? Kde jste ho našli, kde hrál ...

No hele, bubeníka jsme měnit nechtěli. Tomáš je vynikající drumer, ale jak všichni vědí, začal hrát i v jiné kapele a na nás už neměl čas. Museli jsme rušit koncerty, nálada v kapele byla k hovnu. On nám oznámil, ať si najdeme někoho jiného. Chvíli jsme hledali a našli. Honza Pražák hrál v kapelách Diligence a Psychotic Despair. Nemuseli jsme hledat daleko je to dvorák. Našli jsme v něm plnohodnotnou náhradu. Baví ho muzika, kterou děláme, a to je hlavní.

3. Nedávno jste hráli (Dysangelium) v Pardubicích na Czech Metal Legends. Začínali jste jako první před Debustrolem, Root a Törr. "Otvírači" nemají vůbec jednoduchou pozici, ale vy jste svou roli zvládli na jedničku a bylo to vidět i na ovacích publika? Jaké je pro tebe "nejslavnější" vystoupení Dysangleia a Okultu?

Jj, koncert v Pardubicích byl úžasnej. Hrát jako první není nikdy jednoduchý, ale když tě v tom lidi nenechaj, tak je to hračka a to tady všechno klaplo na jedničku. Co se velkých vystoupení týká, tak s oběma soubory jsem měl možnost zahrát si na CDF, dále pak dva koncerty před Rotting Christ... a pak právě již zmiňované legendy, kdy stojíš na jednom pódiu s kapelami, jako je ROOT, Debustrol, Torr na kterých jsme vyrůstal a hltal jako puberťák jejich desky. Těch koncertů bylo hodně a zážitků ještě víc, ale to je na knížku. (smích)

4. Na FB jsi zveřejnil, že se chystáte příští rok na novou placku. Už máte připravený v šupleti nějaký hudební materiál a na co se můžeme těšit?

No, tak novou placku určitě nahrajeme, materiál už máme téměř hotov. Fanoušci se mají na co těšit. Nová deska bude zase trochu jiná než Signum diabolica, ale Okultem to bude smrdět pořád. Určitě bude znát změna za bicími a za mikrofonem a troufám si říct, že změna k lepšímu, ale to budou muset posoudit lidi. Víš, Okult je v mém srdci, je to moje dítě a chci tomu dát víc, než doteď.

5. V našem posledním rozhovoru z května loňského roku jsme se tě ptali na nějaké tvé moudro, vzkaz ...Odpověděl jsi "Nejsem na moudra, ale třeba serte na politiku." Myslím, že to platí stále, nebo bys k tomu něco přidal?

Hele to platí pořád, lidi se na sociálních sítích hádají o politice, jako by to bylo to nejdůležitější v životě. Zapomínají na jedno - ŽÍT.