WE ARE DIABOLICAL

03.02.2020

Diabolical navštíví  17.února 2020 v rámci "European Eclipse Tour 2020" Nároďák Jaroměř

Pročísněte hřívy, namasírujte krky, natáhněte černý trika...večírek česko-švédsko-korejsko-polského přátelství se blíží. Žádné dlouhé proslovy ani častušky však neočekávejte...

Domluvíme  se vcelku snadno  všichni. Oficiálním jazykem bude tento večer  "metal".

Místo a čas : NÁROĎÁK JAROMĚŘ, 17.2.2020

Čestné místo na tribuně mají DIABOLICAL z partnerského města Stockholm ve Švédsku, DEVILISH IMPRESSIONS z polského Opole a DARK MIRROR OV TRAGEDY z jihokorejského Soulu, BLACK ROYAL z Finska a ČR zastoupí PURNAMA.

Celá tato akcička je součástí European Eclipse Tour 2020. To odstartuje 5.února v polském Gdaňsku a skončí 24.2. ve Varšavě.

Jedna z 20-ti zastávek (Německo, Nizozemsko, Francie, Rakousko, Rumunsko, ČR) bude právě v Jaroměři. A díky "nároďáckejm" promotérům se máme opravdu na co těšit.

DIABOLICAL - black/death metalová partička vznikla v roce 1996 ve švédském Sundsvallu, později se přeskupila do Stockholmu. Kapela dosud vydala 5 alb a 2 EP. Poslední album vyšlo pod názvem Eclipse v loňském roce a stejně tak je pojmenováno celé tour.

Diabolical hrají ve složení : Dan Darforth (basa), Carl Stjärnlöv (kytara), Sverker Widgren (kytara, zpěv), Pär Johansson (bicí).

I když je kapela zařazena do škatulky black/death, sami její členové říkají, že nejsou ničím vázáni, v jejich skladbách najdete pěvecké sbory (latina, angličtina, švédština), instrumentální části, orchestrální i melodické pasáže.

Hudebníci jsou ovlivnění jak Pink Floyd, King Crimsonem tak třeba Morbid Angel.

Koncept alba Eclipse se týká lidstva a jeho nejhorších stránek. " Žijeme v rozhodující době v historii lidstva. Přestože jsme vyvinuli technologie k léčení nemocí, které dříve zabíjely miliony, a jsme schopni vyslat kosmickou loď za hranice naší sluneční soustavy, stále se zhoršují mezilidské vztahy. A zlo a špatné lidské vlastnosti nám dnes diktují, jak se má žít. Toto může mít strašné důsledky nejen pro jednotlivce, ale i pro náš druh jako celek," říká Carl Stjärnlöv. "Náš svět je odrazem našich vztahů. Všichni jsme součástí lidské rasy a všichni jsme zodpovědní za svět, který jsme vytvořili, ale bohužel je lidstvo velmi neschopné a nezodpovědné.

Ignorovat to, co se děje kolem nás, říkat " seru na to a kašlu na všechny" je zbabělost a útěk od zodpovědnosti."

Na posledním albu si dala kapela práci s texty, vyhýbá se klišé, snaží se vypustit "obligátním a všudy přítomné metalové spojení, jako je např. smrt a temnota. Kapela ve své muzice ukazuje na to špatné v nás a nutí zamyslet se sám nad sebou. Radí, jak zkrotit vnitřního ďábla, který je k v každém z nás.

Koncert bude určitě stát za to !!!