WE ARE THE LAST BAD DAY

09.11.2021

Debutové album kapely The Last Bad Day s názvem "Shades Of Depression" si zaslouží vaši pozornost

Letos v září vydala česká kapela THE LAST BAD DAY ze Rtyně v Podkrkonoší své debutové album s názvem "SHADES OF DEPRESSION".

Jejich hudební žánr je mix alternativního metalu a směsky z feel metalu, industralu, poprocku a špetky punku. Prostě každý si může najít to svoje.

Kapela funguje od přelomu roku 2015/2016, tehdy ještě pod názvem Arabica. Repertoár v té době sestával z coverů Rammstein, Nirvana, Linkin Park, Bring Met he Horizon...

Postupem času se kapela začíná věnovat vlastní tvorbě. V letech 2018/19  nahrává první píseň  u Petra Skali v úpickém Dark Chambers Studiu. Další nahrávky vznikají postupně, podle stavu financí, neb členové skupiny jsou "chudí študenti". To se projevuje i v celkové skladbě nového alba - rozdílný projev i multižánrovost však v tomto případě není vůbec na škodu, spíše naopak.

Album "Shades of Depression" bylo natočeno ve studiu Dark Chamber Sounds.

Debut se skládá z jedenácti skladeb:

Shades Of Depression
Lalala (feat. Petri Kallio)
The Last Bad Day
Love Song
Less
Pills (feat. Renata Galuščáková)
Can Prayer Bad One Convert_
Eyes
For...you
Destiny
1938

Celé album lze charakterizovat jako příjemné a svěží dílo, které vás určitě nenechá v klidu a při jeho poslechu dozajisté neupadnete do klimbu. Jednoduché a chytlavé riffy, silná melodika, skvělý zpěv, vše dokonale sladěno. 

Silné v pomalých tempech a jemnějších polohách... vše parádně načasováno...pro mě nejlepší na začátku (Shades Of Depression, Lalala), uprostřed (Pills) a nechybí parádní finále (1938).

Texty mají hlavu a patu, není to bezduché plácání do větru. Témata, která všichni žijeme, pocity, které zažíváme, myšlenky, které se nám honí hlavou. Nejistota, láska, ztráty, naděje, temná zákoutí našich duší, ale i vlastenectví ...

TLBD hraje v aktuálním složení:

Tomáš Fofonka: Lead Vocal (dočasně baskytara)
Adam Janko: Lead kytara
Michal Mach: Kytara (přesouvá se na baskytaru)
Honza Šváb: Kytara
Martin Teichman: Bicí

Renata Galuščáková: Zpěvy (zatím jen host, do budoucna plnohodnotné druhé vokály)

Kapela má ambice hrát na větších akcích a chtěla by se prosadit i v zahraničí. Příští rok čeká členy TLBD zkouška dospělosti (maturita) a pak je v plánu nahrávání nového alba.

Album "SHADES OF DEPRESSION" stojí určitě za poslech a zaslouží si vaši pozornost. 

Kapela The Last Bad Day má dobře našlápnuto a my jim na jejich cestě přejeme jen to nejlepší.