WELICORUSS VYDAJÍ NOVÉ ALBUM

15.01.2020

Welicoruss oslaví 15.výročí od svého založení novým albem 

Welicoruss chystají novou placku s názvem "Siberian Heathen Horde". 

Světlo metalového světa by měla spatřit 27.března 2020. Vydána bude labelem El Puerto Records. 

Album by mělo obsahovat 9 skladeb : Spellcaster, Siberian Heathen Horde, Path Of Seductions, Frostbounded, Metaphysical (feat. Rob Carson from Xaon band), Tree Of Nations, Crossroad of Life (orchestral instrumental), The Prophecy, Hymn Of Lost Souls.

Skupinu založil Alexey Boganov a Pavel Philukhin v Západosibiřském Novosibirsku v roce 2005, počátky však sahají do období kolem roku 2002, kdy Alexey začal experimentovat s různými hudebními styly. První koncert kapela odehrála 1.4.2006 na umělecké soutěži Rock artist competition a získala na ni druhé místo.

Od té doby se hodně změnilo. Stovky koncertů, změny v sestavě, přestěhování kapely do Prahy...

Za 6 let na evropské scéně kapela odehrála více než 600 koncertů, mnohé z nich se konaly na některých velkých evropských metalových festivalech, kde Welicoruss potvrdili svoji jedinečnost a originalitu!

Welicoruss hraje symphonic black metal, který je  svěží, progresivní, jeho rozmanitý sound je řízlý atmosférou hlubokých, temných sibiřských lesů, šamanských rituálů a poselstvím slovanských bohů...   K tomu energická show a výkon členů kapely na pódiu, kteří na každém vystoupení vydají ze sebe vše a jedou na doraz.... 

S Welicoruss jsme se potkali na několika koncertech a vždy to byla jedinečná a strhující show.

Jako své hudební vzory, kterými je hudba kapely ovlivněna uvádí Alexey jména jako Čajkovskij, Prokofjev, Skrjabin, John Williams, Dimmu Borgir, Symphony X, Therion, Lacrimosa, Dream Theater, Meshuggah, Nightwish, Children Of Bodom, Cynic, Tesseract a řadu dalších ...

Diskografie Welicoruss : Wintermoon Symphony (2008, LP), Apeiron (2009, EP), Khrarnha (2011, EP) a AZ ESM (2015, LP)

Aktuální sestava kapely :

Alexej Boganov - koncepce, zpěv
Tomáš Magnusek - baskytara
Ilya Tabachnik - bicí

Nejbližší plánované koncerty v ČR :

24.1. - Pardubice /RC Ponorka ( společně s Porta Inferni)

25.1. - Liberec/Bunkr

14.2. - Plzeň/Divadlo pod lampou