YBCA : METALOVÍ LOUPEŽNÍCI VOHOLÍ I VAŠE FRNDY

02.03.2021

Nové album kapely YBCA s názvem VOHOLTE JE !!! vychází 4.3.2021 o půlnoci

Co nám vždy dávalo sílu přežít? Humor, dělat si legraci... však to znáte :  "Prdel musí bejt i kdyby fotra věšeli...".

Máme tip, jak vypadnout z dnešní  spirály negativních zpráv a uzamčenejch úsměvů... Nové album kapely YBCA s názvem VOHOLTE JE!!!

Vychází tento čtvrtek o půlnoci a minimálně 37 a půl minuty vám bude fajn. Tedy pokud máte rádi tvrdší muziku a srandičky. Zkrátka Lotrando a legrando.

Třináct skladeb, včetně intra. Svižná muzika, která pěkně odsejpá, chytlavé melodie, zpěvné refrény.  Jednoduchost  bez zbytečnejch kudrlinek. a vaty.  Co byste taky mohli od loupežnické bandy čekat, že? 

Nenechte se však zmást. Žádní primitivové tito chmatáci nejsou. Mají vlastní IČO (666) a svůj revír už dávno nemají jen pod dubem. Jejich formace útočí jak v brněnském štatlu, tak na pražské Bertramce. A proti-covidové roušky schovávaj jejich tváře.

Kořistí nejsou jen prachy a zlatý zuby, ale rovněž bitcoiny a akcie. A taky rockové nápady, třebas z dílny  Mejdnů nebo  Metallicy....

Aktuální deska navazuje na dva roky starý debut a představuje desítku vlastních skladeb, které jsou doplněny covery pohádkového hitu "Hajný je lesa pán" a klasikou Petra Nováka "Já budu chodit po špičkách" v podání BigBosse. Deska obsahuje i skladbu "Rock je náš", kterou stvořil BigBoss v osmdesátých letech v kapele Vega ( předchůdci dnešních Root). 

Na desce se podíleli i tři hosté Ondra Novák (Gate Crasher), Khaablus (Solfernus) a Silva Chrudinová (Ona, Bohemian Metal Rhapsody)

Důkazní materiál seřazen do následujících složek/skladeb :

1. Lesní introdukce

2. Čorkaři ze Štatlu (host Khaablus)

3. Na Bertramce

4. Voholte je!!!

5. Pod dubem, za dubem, tam už dneska neloupíme

6. Be-Ruš-Ka

7. Bambitky a nože (host Ondra Novák)

8. Koruna virus

9. Blbej nápad (host Silva Chrudinová, Khaablus)

10. Hajný je lesa pán

11. Rock je náš

12. Všude se pořád loupí

13. Já budu chodit po špičkách

Výslech členů YBCA proveden a zaznamenán ve studiu Davos ve Vyškově na podzim 2020. Produkce pod taktovkou principála Paramby, sound a mix v režii Otyna, cover Thomas Bruno a foto Sáha.

Loupežnická družina Ybca spatřila světlo světa v roce 1993 a fungovala hlavně jako koncertní banda, proslavená hraním coverů, hlavně pohádkových v metalových úpravách. Vystřídala se v ní celá plejáda vynikajících brněnských muzikantu z kapel Root, Asgard, Gate Crasher, Rattle Bucket, Ucan2 či Forgotten Silence. V roce 2019 kapela nahrává debutové album Loupežníci a tvoří vlastní skladby. V čele loupežnického komanda stojí Paramba (Pačess, Solfernus, BigBossBand) a disponuje triem kvalitních pěvců jako BigBoss (Root), Míra Horejsek (Asgard) a Dejan Petkovič (Morčata na útěku). Kapela si vytváří vizuálně silné loupežnické image a do doby covidu boduje na koncertních podiích.

Vadí vám vaši nadřízení, chcete uklidit nepohodlné ?

Zde je partička YBCA, která vás zbaví potíží :

BigBoss - vokál

Míra Horejsek - vokál

Dejan Petkovič - vokál

Thomas Bruno - kytara

Alex Voronin - kytara

Filip Smetana - bicí

Paramba - basa

Album určitě stojí za poslech !