Z PEKLA PŘIŠEL ROCK AND ROLL A S NÍM NOVÉ ALBUM KAPELY TRILOBIT-ROCK

26.11.2020

" Z nebe je slyšet chór a z pekla rock´n´roll..."

Nedávno proběhla médii informace, že severočeská partička z okolí Hradu Hazmburk, která si říká TRILOBIT-ROCK vydala nové album s názvem "DOTEK KRÁSY".

CD v černé kartónové skládačce dorazilo i k nám do redakce Music Reportu. Už na pohled vypadá dobře, titulní stranu tvoří kromě názvu kapely a alba i kresba tajemné dívky od Lukáše Svobody. Vnitřní dvoustranu tvoří dvě fotografie kapely a poděkování všem, kteří kapele pomáhají. Nesmí chybět kresba trilobita. Na zadní straně nezbytný seznam skladeb, kterých se na placku vešlo sedm. Obal je částečně náchylný na omak, takže doporučujeme před manipulací s ním si omýt a osušit pazoury, ať na něm nemáte mastné fleky.

Album (nahrání, mix a mastering) vzniklo ve studiu a pod dohledem Leo Holana (ex. Škwor) v Praze, a bylo vydáno pod hlavičkou T-R Production and Agency vlastním nákladem.

CD má na svědomí roky prověřená sestava kapely :

Bohouš David - hudba, texty, kytary a doprovodný zpěv, Michal Kuna - hlavní zpěv, Jeremiáš Todt - baskytara a Luboš Poupa na bicí.

Seznam skladeb :

1.Symbol krásy

2.Nevděčná

3.Z pekla přišel Rock´n´roll

4.Tak se bojím

5.Ještě to není tak zlý

6.Trosečník

7. Nech mě bejt

U některých cédéček máte pocit, že je vše na jedno brdo a jednotlivé skladby do sebe splývají. Kolovrátek, který po pár písních unudí a buď přehrávač vypnete, nebo pokud jste dostatečně asertivní budete čekat na změnu.

To v případě Trilobit-rocku neplatí. Na co se můžete těšit ? Na poctivou rockovou muziku, která občas přitvrdí, jindy lehce olízne popovej žánr. Pro kované a zaryté metalisty to bude asi "zábavovka" a rozhodně při poslechu CD nebudou metat kozelce a rozbíjet si hlavy ve víru poga. Mně určitě označení a nálepky "zábavovky" nebo "hospodského rocku" či "bigbeatu" vůbec nevadí, ba naopak.

Docela dobře si dokážu představit, že v pátek večer, nebo o víkendu budu chtít krapet zrelaxovat a restartovat myšlenky. A pokud k tomu bude hrát kapela muziku, která je na albu "Symbol krásy" bude to zaručeně fajn.

Říznej rock ovlivněn érou 80/90.let v moderním soundu. Žádné klišé, pózy. Zčerstva, tak jak to život přináší. Texty o vztazích, touze, naději, obavách, ale i o oslavě rock and rollu. Nic stupidního, ale ani extra intelektuálního. Původní tvorba, čeština, snadno zapamatovatelné a chytlavé a melodické refrény, slova, jímž rozumíte.

Album začíná pěkně svižně, a to skladbou "Symbol krásy", následuje "Nevděčná". Třetí skladba oslavuje rock and roll ... "z nebe je slyšet chór a z pekla rock and roll" Kapela se při ní patřičně odvázala a Bohouš ukázal, že to umí na kytaru pěkně rozbalit. Rytmická sekce šlape jak dobře seřízenej stroj a frontman Michal, co by mašinfíra, tomu dodává ten správnej říz.

Přes skladbu "Tak se bojím" se dostáváme k písni "Ještě to není tak zlý". Nejde o novou skladbu, kapela ji měla v repertoáru již dříve. Jejím uvedením na albu chtěli "trilobiti" všem vzkázat, ať nepropadají depresi a smutku z této nedobré doby...." ještě to není tak zlý jak se zdá, naděje ta poslední umírá..."

Následuje předposlední track s názvem "Trosečník". Pořád jsem tak nějak doufal, že přijde pomalejší song. Je čas trochu zpomalit pánové... , odfouknout si, obejmout někoho blízkého a jen se tak ploužit a pohupovat po klidných vlnách, čas si něco hezkého říct...

Tak jak svižně album začalo, tak i svižně po necelé půlhodince končí, a to skladbou "Nech mě bejt".

Co dodat ? Album pro rockery, kteří mají rádi tento styl. Jak hudební, tak jeho životní filozofii. Dokážu si představit do rytmu hlavou lehce pohupující střední generaci, jejich nožkou podupávající rodiče, ale i mlaďochy, jak skáčou do rytmu a zpívají společně s kapelou. Album skvělý do přehrávače na cestách, při práci... všude tam, kde nemusíš moc přemýšlet, ale chceš, aby ti bylo fajn...

Pro mě je to album, které neskončí po jednom přehrání někde v poličce nebo kredenci. Trilobit-Rock jsem na živo neviděl a poslech CD mě navnadil, že jen jak to bude možné, na show této kapely rozhodně vyrazím.

Trilobiti jako jakási odnož členovců vyhynuli před 500 milióny lety. To však neplatí o rockové muzice a kapele TRILOBIT-ROCK.

Album je možné objednat přes web kapely, kde je možné si jej i poslechnout. Dále ho pak najdete na webu supraphonline.cz, Spotify a podobných platformách a na oficiálním YouTube kanálu TRILOBIT-ROCK.

Hodně zdaru pánové a ať to ladí...