ZA DEATH METAL V ÍRÁNU – 15 LET NA TVRDO A 72 RAN HOLÍ...

20.08.2020

Íránská metalová skupina ARSAMES, která je označována za předvoj nové vlny perského death metalu uprchla ze své domovské země.

V Íránu metalové hudbě pšenka zrovna nekvete. Své by o tom mohla vyprávět death metalová partička ARSAMES, které se nedávno podařilo vzít kramle ze své domoviny. Vládnoucí šíbři pojali podezření, že ARSAMES ve své hudbě obcuje přímo se satanem a její produkce není žádoucí, ba je přímo trestná. Proti skupině bylo vzneseno obvinění a její členové byli odsouzeni k 15-ti letům vězení.

V rozhovoru pro hudební web Loudwire kapela jasně uvedla, že nejsou satanistická kapela : "Naše hudba je o naší dávné kultuře, historii ....oni si však myslí, že pokud vrčíme a hrajeme rychlou hudbu, tak jsme ďáblovi služebníci a obrázky lebek na našich tričkách jsou synonymem satanských hudebníků."

Kapela ARSAMES měla konflikt se státní a náboženskou mocí již v roce 2017, kdy byli její členové zatčeni ve své zkušebně a eskortováni do žaláře. Jejich rodinám nebylo nic oznámeno. Nakonec se muzikanti dostali z lochu ven až na kauci. Skupina vyfasovala zákaz hrát, vystupovat, zveřejňovat, prodávat, komunikovat s médii a kdoví, co ještě dalšího. Oficiální webová stránka a Instagram kapely byly zakázán na 1 rok.

ARSAMES si však vytvořili na "instáči" nový účet a po pár týdnech následovalo odsouzení k 15 ti letům odnětí svobody.

Kapela nečekala, až si pro ně dorazí policejní komando a z Íránu prchla. Kde se kapela v současnosti zdržuje, zatím na veřejnost neprosáklo.

ARSAMES však nejsou jediní, koho má Iránská revoluční garda v merku. V roce 2016 byli zatčeni členové heavy metalové kapely CONFESS a odsouzeni na 14 let. I těm se podařilo z Íránu včas zdekovat a nyní pobývají v Norsku, kde dostali azyl.

Frontman kapely CONFFESS Nikan Siyanor Khosravi se navíc může těšit na to, že pokud se vrátí do své vlasti, bude na něm výkonán trest 74 ran holí. Tak to opravdu nechceš....