MINDWORK JE ZPĚT NAVZDORY ZÁKAZŮM VYCHÁZENÍ…

06.01.2021

Mindwork přichází po osmi letech s novým EP "Cortex". Fanoušci kvalitního prog/death metalu budou navýsost spokojeni. 

Pražská prog/death metalová banda MINDWORK přichází po dlouhé osmileté pauze na scénu s novou muzikou, kterou vydává na EP s názvem "Cortex".

EP nabídne celkem 4 songy.

Úvod obstará trochu netradičně klávesová instrumentálka, či spíše minutové intro s názvem Beyond The Cortex. Následuje zpočátku pěkně odsekávaná sypačka Depersonalized, která střídá kulometné rytmy s houpavou chůzí černejch jazzmanů. Sólo v téhle skladbičce si vystřihnul jeden z nejlepších death metalových kytaristů Bobby Koelble (ex Death, hrál na vynikajícím albu Symbolic). Poklidným úvodem Last Lie Told vplouvá čtveřice námořníků z Mindwork do tajemných a epických vod, magických melodií a přesně dávkovaných riffů. Závěrečnou skladbou Grinding the Edges vzdali muzikanti z Mindworku poctu  zesnulým členům amerických "progressivistů" z kapely Cynic (basákovi Seanovi Maloneovi, zemřel 9.12.2020 a bubeníkovi Seanovi Reinertovi, zemřel 24.1.2020).

Dokonalá harmonie a skvělé instrumentální výkony Martina, Filipa, Dominika a Jiřího. Silné emoce, koktejl vše možných žánrů - od alternativní rocku, jazzu,  přes black, death až k extrémnímu metalu. To vše protřepáno a namixováno.

EP "Cortex" to je tak trochu návrat na začátek 90.let do období. Na své si přijdou milovníci kapel jako Death, Cynic, Opeth, Atrocity, Pestilence ...

Na EP nečekejte texty opěvující  radost a love story... čeká nás ponor do zákoutí lidské psychiky, marný boj s falešným establishmentem a toxickými lidmi otravujícími  naše životy.

Jádro kapely tvoří Martin Schuster (kytara, zpěv, hudba) a Filip Kittnar (bicí), které doplnili dva nováčci: Dominik Vozobule - basa a kytarista Jiří Rambousek, který byl portálem GuitarWorld.com nominován na jednoho z 5 nejtalentovanějších na elektrickou kytaru v roce 2020 (rozhovor s posledně jmenovaným si můžete přečíst zde - https://www.music-report.cz/l/guitarist-of-the-year-2020-ve-finalove-petce-je-i-jirka-z-cech/ )

Nahráno, produkováno a mícháno Martinem Schusterem, mastering má na svědomí uznávaný producent Jens Bogren (Opeth, Between the Buried and Me, Haken...).

Cortex  zvukově aspiruje na nejpřesvědčivější nahrávku Mindwork. Bude zřejmě patřit mezi nejlepší počiny v tomto žánru na české hudební scéně. 

EP vyjde 22.ledna 2021.